Logo Kuriera Trzebnickiego

Zapraszamy wkrótce

Nowe przejście dla pieszych

Dwa nowe przejścia powstają na ul. Henryka Brodatego. Wcześniej, z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy odbyła się wizja lokalna z pracownikami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, której celem było ustalenie dokładnej lokalizacji dla przejść w tym miejscu.

- Od dawna zabiegałem o utworzenie przejść dla pieszych z ulicy Piwnicznej i H. Brodatego. Ich powstanie zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia drogę mieszkańcom, którzy chcą przedostać się na drugą stronę jezdni. Do tej pory najbliższe przejście znajdowało się dopiero przy ul. Milickiej w kierunku targowiska – mówi burmistrz i dodaje: – Już podczas spotkań dotyczących powstania rond w Trzebnicy, które odbyłem z dyrektorem DSDiK Leszkiem Lochem w 2017 roku, poruszałem ten temat. Kilka miesięcy temu, w trakcie wizji lokalnej udało nam się dojść do porozumienia i ustalić lokalizację przejść dla pieszych w tym miejscu. Dzięki temu, że otrzymaliśmy aprobatę na ich wykonanie, spacer na Kocią Górę, do bazyliki czy centrum miasta będzie teraz łatwiejszy i bardziej bezpieczny. Jest to szczególnie ważne w kontekście rozpoczynającej się kolejnej gminnej inwestycji – utworzenia na terenie Kociej Góry Parku Naukowo-Rekreacyjnego „Winna Góra”.

 

 

Wcześniej, podczas wizji lokalnej, w której udział wzięły pracownice DSDiK Julianna Dopierała oraz Lilia Schmar stwierdzono, że droga spełnia wymagane normy widoczności i pasy mogą być przez nią poprowadzone. Przejścia dla pieszych w tym miejscu to część projektu związanego z przebudową ulic w tym miejscu. Docelowo w miejscu świateł na ul. Ks. W. Bochenka oraz na skrzyżowaniu ul. Milickiej z ul. Roosevelta i wspomnianej ul. H. Brodatego powstaną ronda, które również zwiększą bezpieczeństwo oraz znacząco usprawnią ruch na terenie Trzebnicy. 

Opublikował: Administrator Strony
Data publikacji: 29-07-2018 08:32
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie