Logo Kuriera Trzebnickiego

Zapraszamy wkrótce

Przykładowa treść paska

sobota 04 grudnia 2021
Barbary, Hieronima, Krystiana

Wakacyjne remonty szkół

Wakacje to nie dla wszystkich czas odpoczynku. Zamiast dzieci, do gminnych placówek oświatowych, uczęszczają ekipy remontowe, aby po wakacjach uczniowie mogli wrócić do jeszcze piękniejszych szkół. Dzieje się tak w Przedszkolu nr 2 i w Szkołach Podstawowych nr 1, 2 i 3, gdzie postęp prac sprawdzał burmistrz Marek Długozima.

Stale dbam o to, by polepszać infrastrukturę gminnych szkół, stąd w okresie wakacyjnym przeprowadzane są ich coroczne remonty wraz z doposażeniem. Te wakacje są szczególnie bogate w ilość prowadzonych prac. Inwestycje mają miejsce praktycznie we wszystkich placówkach. Co roku wzbogacamy także program nauczania. Pojawiają się dodatkowe godziny zajęć językowych czy kierunki innowacyjne takie jak robotyka. Wspomniana innowacyjność, która cechuje całą naszą gminę, to także rządowe czy międzynarodowe programy edukacyjne. Przystępujemy do nich jako jedni z pierwszych, często będąc pionierami w Polsce. Tak było w przypadku programu „Acer for Education”. Efektem są nowoczesne pracownie komputerowe, szybki Internet czy tablice interaktywne – powiedział burmistrz i dodał: - Za moment otworzymy kolejne, dwie placówki - w pełni nowoczesne i dostosowane do potrzeb dzieci. Mowa o Gminnym Żłobku i Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy oraz o Szkole Podstawowej w Kuźniczysku. Te, jak i poprzednie inwestycje, wynikają z troski o dzieci i przekonania, że to właśnie one są naszą przyszłością. Dobra edukacja to pierwsze z cegiełek w budowaniu przyszłych pokoleń.  

Poniżej przedstawiamy poszczególne szkoły wraz z opisem prowadzonych prac.

 

Szkoła Podstawowa nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 trwają prace związane z remontem dwóch sal lekcyjnych - pracowni dla maluchów. – Pierwszy rok funkcjonowania nowej „Jedynki” okazał się dużym sukcesem. Dzięki determinacji burmistrza Marka Długozimy udało się stworzyć szkołę nowoczesną, z bogatym programem nauczania, a przede wszystkim przyjazną dzieciom. Ta opinia sprawiła, że kolejni rodzice wybierają „Jedynkę” jako idealne miejsce rozwoju dla swoich pociech. W tym roku, w naszych murach naukę rozpoczną aż 4 klasy pierwsze. Co ważne, do dyspozycji dzieci będzie także wydajniejsza kuchnia, do której zakupiono nowe wyposażenie – mówi dyrektor Elżbieta Nowak.

Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem poprzedniego roku szkolnego, Szkoła Podstawowa nr 1, decyzją burmistrza przeszła wielomilionowy remont, który przygotował ją na reformę edukacji – wygaszenie gimnazjów i powrót do ośmioletniej podstawówki. Prace objęły termomodernizację obiektu, gruntowny remont i adaptację łącznika dla potrzeb nauczania początkowego, budowę boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw i parkingu. Inwestycja to również wydatki poniesione w związku z kompleksowym wyposażeniem placówki w sprzęt szkolny, pomoce dydaktyczne, audiowizualne i księgozbiór do biblioteki.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2 powiększy się o dwie pracownie chemiczne, które powstają właśnie w byłej sali gimnastycznej. - Zwiększająca się liczba dzieci, których w tym roku będzie w szkole blisko 700, wymogła na nas powiększenie ilości dostępnych pracowni. Mogę jednak zapewnić, że owa zmiana nie odbije się negatywnie na kondycji fizycznej dzieci. Do czasu oddania powstającej w sąsiedztwie szkoły hali sportowo-widowiskowej, uczniowie będą brali udział w zajęciach wychowania fizycznego na terenie nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego. Znajduje się on przy nowym żłobku i przedszkolu. Sama hala, zgodnie ze złożoną dzieciom i ich rodzicom obietnicą, zostanie oddana do użytku w 2019 roku.

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 2 w nowym budynku działa od 2013 roku i ciągle się rozwija. W kolejnych latach doposażone zostały sale, wzbogacony został program nauczania, a także powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Już niebawem otwarta zostanie także hala widowiskowo-sportowa.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 3

W tym roku, w Szkole Podstawowej nr 3 zostanie przeprowadzona kompleksowa przebudowa sanitariatów polegająca na wymianie wszystkich drzwi, glazury oraz białego montażu. Remont potrwa do października. W okresie wakacyjnym zostanie również wyremontowana i przebudowana sala komputerowa, gdzie wymieniona będzie instalacja oraz zakupione zostaną nowe biurka pod komputery, w które wcześniej została wyposażona.

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 wykonano szereg remontów i wielomilionowych inwestycji, powstały m.in.: pełnowymiarowa hala sportowa wraz z remontem małej hali gimnastycznej, boisko wielofunkcyjne, obejmujące dwa boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę ręczną, stołówka z kuchnią oraz nowoczesny i spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa nowy plac zabaw dla dzieci. Do najważniejszych udogodnień należy zaliczyć również windę usprawniającą przemieszczanie się pomiędzy piętrami nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom z dziećmi. Wcześniej wykonano gruntowny remont polegający na wymianie instalacji, wykonaniu nowych gładzi tynkowych, wymianie drzwi i oświetlenia. W ostatnim czasie zakupione zostały również nowe meble do klas zerowych, wyposażenie edukacyjne, a także szafki uczniowskie. W planach znajduje się wyremontowanie holu i budowa nowej szatni.

 

 

Przedszkole nr 2

Przedszkole nr 2 przechodzi kompleksowy remont starego budynku wraz z sanitariatami, który obejmie: wymianę podłóg, instalacji elektrycznej, malowanie i wyposażenie. Przypomnijmy, że w tym roku, dzięki decyzji burmistrza do gminnych przedszkoli przyjęte zostały wszystkie dzieci z terenu Gminy Trzebnica, których rodzice wyrazili taką wolę i które spełniły kryteria rekrutacyjne. Budowa nowego przedszkola, które wraz ze żłobkiem znajduje się przy ul. 3 Maja oraz wspomniany wyżej remont Przedszkola nr 2 wraz z wyposażeniem, pozwoli przedszkolakom w komfortowych warunkach wchodzić w świat edukacji przez zabawę.

Kilka lat temu powstało nowe skrzydło Przedszkola nr 2, a w ostatnim czasie kompleksowy remont przeszedł drugi z budynków. Wybudowany został także nowoczesny edukacyjny plac zabaw. – Ten remont oraz budowa nowego żłobka wraz z przedszkolem to odpowiedź na zwiększającą się ilości rodzin z małymi dziećmi, wśród których Trzebnica jest coraz popularniejszym miejscem do życia – powiedział burmistrz.

 

 

 

Opublikował: Administrator Strony
Data publikacji: 14-08-2018 14:07
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie