Logo Kuriera Trzebnickiego

Zapraszamy wkrótce

Przykładowa treść paska

sobota 04 grudnia 2021
Barbary, Hieronima, Krystiana

W trosce o środowisko

W Gminnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie dotyczące programu Wymiany pieców w Gminie Trzebnica. 1 sierpnia sala kinowo-widowiskowa zapełniła się w pełni osobami zainteresowanymi wymianą tradycyjnego źródła ciepła na ekologiczne. Na ten cel burmistrz Marek Długozima pozyskał środki w wysokości 3 401 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, uruchomiłem program poprawy jakości powietrza w naszej gminie pn. „OGRANICZENIE NISKIEJ EMISJI NA OBSZARZE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (GMINA TRZEBNICA)” polegający na dofinansowaniu do wymiany tradycyjnego, źródła ogrzewania na ekologiczne źródła ogrzewania, które sięga do 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Gmina Trzebnica stale poszukuje ekologicznych rozwiązań, które pozwalają dbać nam o środowisko, stąd też nasz udział w tym programie oraz pozyskanie środków na kolejny program OZE, zapewniający dofinansowania instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Przypomnę, że niedawno podpisałem też z prezesem zarządu Tarczyński S.A. Jackiem Tarczyńskim porozumienie o utworzeniu Trzebnickiego Klastra Energii. Wymienione działania są istotne w kontekście naszych starań o przywrócenie Trzebnicy statusu miejscowości uzdrowiskowej - Stolica Dolnego Śląska ma coraz większe problemy związane ze smogiem, my tego problemu nie mamy. Dowodem są prowadzone przez nas badania klimatu. Cieszę się, że odpowiedzieliście Państwo na moje zaproszenie tak licznym przybyciem. To dla mnie dowód, że obrany kierunek rozwoju gminy jest właściwy. Duże zainteresowanie tematyką nowoczesnego i ekologicznego sposobu uzyskania energii i ciepła pokazuje, że nasza świadomość w tym temacie staje się coraz większa, a nasze działania proekologiczne przynoszą wymierne korzyści – zakończył burmistrz.

Następnie Paweł Ziembiński z Wydziału Pozyskiwania Funduszy opowiedział o samym programie, jego kolejnych etapach oraz odpowiedział na pytania zainteresowanych. Tego dnia, mieszkańcy odebrali również umowy, które po wypełnieniu dostarczyli do urzędu.  

 

 

 

Opublikował: Administrator Strony
Data publikacji: 14-08-2018 14:16
Powrót do poprzedniej strony »
×

Wyszukaj w serwisie